Jak spakować produkty do wysyłki?

W poprzednich latach uczestnicy wykazywali się ogromną kreatywnością, jeśli chodzi o pakowanie paczek z produktami na konkurs. Nie wszystkie rozwiązania jednak okazywały się dobre – zdarzało się że butelki stłukły się w transporcie lub opakowanie utrudniało rozpakowanie produktu bez uszkodzenia. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, jak przygotować paczki do wysyłki.

W poprzednich latach uczestnicy wykazywali się ogromną kreatywnością, jeśli chodzi o pakowanie paczek z produktami na konkurs. Nie wszystkie rozwiązania jednak okazywały się dobre – zdarzało się że butelki stłukły się w transporcie lub opakowanie utrudniało rozpakowanie produktu bez uszkodzenia. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, jak przygotować paczki do wysyłki.

Upewnij się, że wszystkie produkty, które wysyłasz, są zgodne z wysłanym zgłoszeniem konkursowym oraz że na każdym znajduje się trwale umieszczona etykieta lub etykieta zastępcza pozwalająca na identyfikację produktu.

Produkty takie jak piwo, cydr czy miód pitny powinny być pakowane w puszki lub butelki z kapslem, korkiem albo zakrętką. Susz konopny powinien być dokładnie zabezpieczony przed wilgocią oraz innymi czynnikami zewnętrznymi.

Uwaga!
Butelki z zamknięciem patentowym mają skłonność do rozszczelniania się w transporcie, dlatego prosimy by ich nie używać.

Policz czy zgadza się liczba butelek, próbek suszu lub projektów – jest ona zależna od tego, w którym konkursie bierzesz udział, pojemności butelek oraz samego produktu. Szczegóły znajdziesz w regulaminie.ˮ

Wszystkie produkty muszą być czyste, szczelnie zabezpieczone i nieuszkodzone!

Pogrupuj produkty tak, by łatwo było je odnaleźć.

Wybierz odpowiednie opakowanie.
Najlepsze będą do tego:
→ skrzynki na butelki
→wytrzymałe kartony odpowiednich rozmiarów
Co się nie sprawdza?
→ za duży karton i brak wypełnienia
→ za mały karton, z którego wystaje np. szyjka od butelki
→ zlepek z kilku kartonów
→ zupełny brak sztywnego opakowania (np. przesyłka owinięta jedynie w folię bąbelkową i stretch)

Jeśli to potrzebne, wybierz dobry wypełniacz lub dodatkowe zabezpieczenie:
→ opakowania styropianowe z wytłoczeniami na butelki
→ aircovery na butelki oraz inne dedykowane zabezpieczenia
→ poduszki z powietrzem
→ folię bąbelkową (luźno owinięta, bez zaklejania taśmą)
→ papierowe i tekturowe wypełniacze w dużych formatach
Prosimy o nieużywanie:
→ folii stretch
→ granulatów oraz drobnych wypełniaczy
→ trocin
→ zmiętych gazet
→ słomy
→ połamanego lub pokruszonego styropianu
→ wypełniaczy, które brudzą
→ wypełniaczy, które robią bałagan przy rozpakowywaniu
→ śmieci

Kartony zabezpiecz zaklejając je taśmą. Nie stretchuj!

Jeśli wysyłasz większą ilość produktów, najlepiej będzie wysłać je na palecie. Upewnij się, że jest ona dobrze zapakowana i zabezpieczona.​

Przypominamy, że Organizator nie bierze odpowiedzialności za produkty, które uległy uszkodzeniu w trakcie transportu. Jeśli jednak dotrze do nas uszkodzona przesyłka, skontaktujemy się, by Cię o tym poinformować. Organizator nie odpowiada również za przesyłki, które zaginęły w transporcie, zostały zatrzymane przez służby celne lub dotarły spóźnione – zalecamy by korzystać ze sprawdzonych przewoźników, a przesyłki nadawać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przesyłki muszą być opłacone, a wszystkie dodatkowe koszty związane z wysyłką, takie jak np. opłaty celne muszą być pokryte przez nadawcę. Uczestnik biorąc udział w konkursie deklaruje dopełnienie wszystkich obowiązków celnych wynikających z przesyłki produktów alkoholowych oraz konopnych z kraju uczestnika do Polski.

 

Nadesłane próbki nie podlegają zwrotom.

Adres do wysyłki:

Greater Poland (pełna nazwa konkursu)
Folwarczna 39
61-064 Poznań
Osoba kontaktowa w miejscu odbioru:
Zuzanna Skrok
+48 501 076 796