O festiwalu

Zapraszamy na Perunalia – odbywający się wśród natury
współczesny festiwal muzyki słowiańskiej! Na scenie wystąpią artyści z Polski i zagranicy, a program wydarzenia wypełnią atrakcje związane z kulturą, sztuką i życiem Słowian. Sięgniemy do historii, ale równie chętnie czerpać będziemy z wciąż żywych i stale ewoluujących tradycji, o których więcej opowiedzą i pokażą rzemieślnicy, kulturoznawcy i pasjonaci związani z tą tematyką. Dla gości przygotowaliśmy liczne warsztaty, prelekcje, spotkania, pokazy i wiele, wiele więcej!

Misja i wartości

Zbierzmy się w pełnię lata na huczne świętowanie!

Gdy lipcowe słońce suszy kłosy, zwiastując nadejście żniw, a po niebie przetaczają się burze, czas docenić obfitość i beztroskę, jaką daje nam lato. Gromowładny bóg naszych przodków, Perun, patrzy wtedy przychylnie na świętujących i dodaje sił na cały rok. Chcemy więc te dni, którym On patronuje, ugościć Was wyśmienitą muzyką, wspólną biesiadą i rozmaitymi atrakcjami dla starszych i młodszych.

Festiwal Perunalia łączy muzykę zakorzenioną w rodzimych tradycjach, gry i zabawy ludowe, popularyzację rękodzieła oraz edukację na temat naszego dziedzictwa.

Jest to miejsce, gdzie możemy dzielić się pasją do tego, co nasze, słowiańskie, zapisane w pamięci pokoleń. Dzielimy czas między koncerty, warsztaty, wykłady i gry, a także dajemy przestrzeń twórcom oferującym wyroby inspirowane tradycją. Czyniąc zadość prawdziwej słowiańskiej gościnności, zapraszamy również artystów i uczonych z sąsiednich krajów.

Naszą misją jest propagowanie kultury tradycyjnej, jednoczenie ludzi, którym jest ona bliska, rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy na jej temat oraz celebrowanie i podtrzymywanie twórczej pasji, która nas łączy.

Doświadczenie

Projekt Błogostan to nie tylko festiwal, to prawdziwa podróż do świata dobrego samopoczucia! Od zdrowej diety po aktywność fizyczną, będziemy eksplorować wszystkie aspekty, które sprawiają, że czujemy się świetnie. Chill, odpoczynek, uśmiech i dobra zabawa – to wszystko w magicznym otoczeniu natury!

26-28 lipca TORZYM

Na Festiwalu Out There spotkają się pasjonaci aktywności na świeżym powietrzu. Bez względu na to czy chodzi o turystykę, wspinaczkę, bieganie, bushcraft… czy jakąkolwiek aktywność na zewnątrz – z pewnością każdy pasjonat znajdzie tu coś dla siebie.otoczeniu natury!

15-18 sierpnia TORZYM

Pierwsze targi konopne w Wielkopolsce. W Hempathy Expo wierzymy w potencjał konopi i chcemy inspirować do odkrywania ich nieograniczonych możliwości. 
Chcemy ciągle propagować wiedzę na temat konopi i popularyzować tę roślinę w różnych sferach życia: od medycyny, przez przemysł aż po rozrywkę. Naszym celem jest dostarczanie wartościowej wiedzy o konopiach, a także tworzenie otwartgo i przyjaznego miejsca, w którym każdy będzie mógł poznać ich właściwości i doświadczyć ich na własnej skórze. Czując się bezpiecznie i komfortowo.

15-16 listopada POZNAŃ

Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to wyjątkowe wydarzenie. Radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie przeplata się z profesjonalnym charakterem imprezy targowej. To doskonała okazja by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa.

15-16 listopada POZNAŃ